„PRZEDSZKOLE PEŁNE ZROZUMIENIA”

 

Mutyzm wybiórczy dotyka 7 na 1000 dzieci! Mutyzm wybiórczy jest zaburzeniem lękowym, jest rozumiany jako ogromny lęk przed byciem słyszanym lub nawet byciem widzianym podczas mówienia w pewnych okolicznościach.

Publiczne Przedszkole nr 1 przystąpiło do akcji "Przedszkole Pełne Zrozumienia" 

Akcja była przeprowadzana od 30 października 2017 r.do 30 listopada 2017 r. jako podsumowanie miesiąca świadomości mutyzmu wybiórczego.

 Film "Moje dziecko nie mówi" https://www.youtube.com/watch?v=j8C7g_Hpb90

W filmie poznajemy trójkę dzieci z mutyzmem wybiórczym – każde z nich radzi sobie inaczej z lękiem, który pojawia się u nich w sytuacjach wymagających zabrania głosu. Film powstał przy współudziale Maggie Johnson, znanej terapeutki i autorki książek na temat mutyzmu wybiórczego.

Certyfikat udziału w akcji „Przedszkole pełne zrozumienia” dla:Publicznego  Przedszkole nr 1 w Złotowie (kliknij)

WYRÓŻNIENIA, NAGRODY I CERTYFIKATY

Wyróżnienia, nagrody i certyfikaty dla Publicznego Przedszkola nr 1 w Złotowie

 

Dzieci posiadają różne zdolności i talenty. Rolą dorosłych jest rozbudzenie ich zainteresowań, rozwijanie ich predyspozycji i uzdolnień, a także stwarzanie okazji do sprawdzenia się, poznania swoich możliwości oraz nabrania wiary w siebie i we własne siły. Wszyscy bowiem chcemy, by nasze dzieci wyrosły na ludzi śmiałych, otwartych, potrafiących radzić sobie w rozmaitych sytuacjach. Właśnie temu ma służyć przyzwyczajanie dzieci do współzawodnictwa, czerpania radości z osiąganych sukcesów, ale także radzenia sobie z porażką. Dobrym środkiem do realizacji tych celów jest uczestnictwo w najprzeróżniejszych konkursach, olimpiadach, zawodach, turniejach, przeglądach. Nasze przedszkolaki, pod kierunkiem wychowawców, często zdobywają nagrody i wyróżnienia w wielu dziedzinach, o czym świadczą pamiątkowe medale, puchary, certyfikaty, dyplomy i podziękowania.

 

Pomagając dzieciom odkrywać talenty wspieramy je w rozwoju. A widok naszych wychowanków odbierających różne nagrody za swoje osiągnięcia jest dla nas źródłem nieustającej satysfakcji i dumy.

Strona www stworzona przez Foto-N

Publiczne Przedszkole nr 1

w Złotowie

ul. Grochowskiego 14, 77-400 Złotów

NIP: 767-169-88-76